Terveyskeskus

Suomen Terveystalo Oy tuottaa Kinnulan terveyspalvelut.

Kinnulan terveyskeskus
Keskustie 44
43900 KINNULA
puh. 044 459 6311/vaihde
fax (014) 459 6294

Sähköpostit ovat muotoa:
etunimi.sukunimi@terveystalo.com

Ylilääkäri Heimo Lajunen
puh. 050 340 0260
heimo@lajunen.net

Vastaava lääkäri Mikael Ripatti
mikael.ripatti@terveystalo.com

Yksikönjohtaja  Tarmo Pekola
puh. 0444940008
tarmo.pekola@terveystalo.com

Palveluesimies  Leena Viinikainen
puh. 044 459 6314
leena.viinikainen@terveystalo.com

Terveyskeskusavustaja Marja-Leena Kinnunen
marja-leena.kinnunen@terveystalo.com

Potilasasiamies sosiaalijohtaja Kirsi Alonen-Kinnunen
puh. 044 459 6321
kirsi.alonen-kinnunen@kinnula.fi

Lääkärin vastaanotto terveyskeskuksessa on ma-to klo 8-16 ja pe klo 8-14.30.
Ajanvaraus puh. 044 459 6311.

Muun ajanvarauksen yhteydessä annetaan myös päivystysaikoja.

Peruuttamattomista ajanvarauksista perimme 51,40 euroa.